اخبار

اخبار

وهب مختاران در دوره مسیر کارآفرینی در آموزش های فنی و حرفه ای عنوان کرد: توسعه بدون آموزش ممکن نیست

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در دوره مسیر کارآفرینی و مهارت های نرم در آموزش های فنی و حرفه ای، با اشاره به نقش بنیادین آموزش در ورود به بازار، از اینکه توسعه بدون آموزش ممکن نخواهد بود، سخن گقت.

وهب مختاران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در دوره مسیر کارآفرینی و مهارت های نرم در آموزش های فنی و حرفه ای در راستای پروژه همکاری آموزش شغلی دوگانه ایران و آلمان که در استان همدان با همکاری اتاق بازرگانی، فنی و حرفه ای استان و نماینده SBH برگزار شد، ابراز خوشحالی  کرد و برگزاری این دوره ها را در ایجاد کسب و کاری مبتنی بر آموزش و همراه با موفقیت، موثر خواند.

مختاران ضمن تشکر از زبردست، رئیس اتاق بازرگانی استان؛ عبدالملکی، مسئول واحد آموزش اتاق استان؛ نماینده موسسه SBH حاضر در دوره کارآفرینی و افشم، استاد دوره مسیر کارآفرینی، عنوان کرد: محتوای آموزشی مطرح شده در این دوره بسیار ارزشمند بوده و می تواند مربیان حاضر را توانمند تر از گذشته در راستای به کارگیری آموخته های خود، در عرصه کارآفرینی، راهنما باشد.

وی افزود: پروژه همکاری آموزش شغلی دوگانه ایران و آلمان، با همکاری اتاق بازرگانی ایران، موسسه SBH (نماینده دولت آلمان در ایران)، و فنی و حرفه ای کشور، برگزار می شود.

وی به نقش بی بدیل آموزش در مسیر توسعه کشورها، اشاره کرد و گفت: بوده اند کشورهایی که  بدون توجه بنیادی به آموزش، در مقاطعی به توسعه دست پیدا کرده اند؛ اما با گذر زمان، توجه بیش از پیش به نقش آموزش در دستیابی به توسعه، ضرورت دنیای امروز محسوب می شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به دوره مسیر کارآفرینی و مهارت های نرم در آموزش های فنی و حرفه ای، مطرح کرد: این دوره به پرورش مهارت های زندگی مبتنی بر مهارت های کارآفرینی، آموزش مهارت های نرم مبتنی بر تفکر طراحی و ارتقای تفکر خلاق می پردازد.

مختاران با بیان اینکه آموزش، رکن اصلی تمامی فرایندهایی است که بدنبال توسعه هستند، گفت: آموزش و یادگیری مباحث مرتبط بایستی با دقت و صبرو حوصله صورت پذیرد.

وی با اشاره به هدفی که در فنی و حرفه ای استان در راستای ایجاد اشتغال دنبال می شود، ابراز کرد: مهم ترین موضوعی که  در آموزش های  مهارتی به دنبال آن هستیم، کاربست این آموزش ها در ایجاد اشتغال و ورود به  بازار و دنیای کسب و کار است.

وی افزود: افرادی می توانند در بازار موفق عمل کنند که دوره های آموزشی را گذرانده و بتوانند کارآفرین باشند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در پایان ضمن تشکر از انصاری، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان از حضور مربیان این مجموعه در دوره مسیر کارآفرینی و مهارت های نرم در آموزش های فنی و حرفه ای، از موسسه SBH نیز در اعزام مربی بسیارتوانمند خود به همدان در راستای انتقال مفاهیم موثر کارآفرینی تشکر کرد.

لازم به ذکر است که گواهی دوره از سوی بنیاد SBH، اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی و سازمان فنی و حرفه ای کشور، توسط مدیر کل آموزش و فنی حرفه ای استان و نمایندگان حاضر به مربیان، اعطا شد.

منبع : موج نیوز

آخرین خبرها

logo-white.png
اشتغال یکی از شاخص های مهم اقتصاد کلان است که برای دولت، بنگاه های اقتصادی و جامعه به عنوان یک عامل اقتصادی حائز اهمیت فراوان می باشد.
BMZ.png

اطلاعات

عضویت در خبرنامه

در جریان آخرین خبرهای ما قرار بگیرید

© All Rights Reserved | bbpiran 2020