اخبار

اخبار

اولین دوره کارگاه " مسیر کارآفرینی " برگزار شد.

اولین  دوره کارگاه " مسیر کارآفرینی " با حمایت پروژه آموزش دوگانه شغلی ایران و آلمان برگزار شد.

با نگاهی اجمالی به کشورهای پیشرفته صنعتی و تاریخچه شکل گیری شرکت های مطرح در زمینه های مختلف متوجه می شویم که بنیانگذاران این شرکت ها در کنار مهارت فنی و حرفه ای مرتبط به علت آگاهی با مبانی کارآفرینی توانسته اند کارآفرینانی موفق و دارای شغلی مستقل و هدفمند شوند.  برای مثال در کشور پیشرفته صنعتی آلمان طبق آمار تا آخر سال 2018 ، 4 میلیون از افراد مشغول به حرفه خود به صورت مستقل هستند. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید 2.3 میلیون نفر از این جمعیت کاملا به صورت انفرادی در حال فعالیت هستند و روند تعداد افرادی که به صورت کامل مستفل کار می کنند  و کارمندی ندارند رو به افزایش است.

 

با توجه به نیاز مبرم دانش آموختگان فنی و حرفه ای به آشنایی با مبانی کارآفرینی، پروژه آموزش دوگانه شغلی ایران و آلمان با همکاری اتاق بازرگانی ایران و سازمان فنی و حرفه ای کشور کارگاه آموزشی دو روزه  مسیر کارآفرینی را در مرکز تربیت مربی سازمان فنی و حرفه ای کشور در تاریخ های 14 و 15 مهر سال جاری  برگزار کرد.

هدف از برگزاری این دوره ها به روز رسانی و آشنایی بیشتر مربیان آموزشی با مبانی کارآفرینی و مهم تر از آن  انتقال دانش کارآفرینی  به کارآموزان جدید سازمان فنی و حرفه ای می باشد .

این دوره ها در استان های همدان، خراسان رضوی ، آذربایجان شرقی و استان مرکزی  با همکاری مراکز آموزش فنی و حرفه ای و اتاق های بازرگانی استان های مذکور و حمایت پروژه آموزش دوگانه شغلی ایران و آلمان طی دوماه آینده برگزار خواهد شد.

 

جهت مشاهده گزارش تصویری دوره " مسیر کارآفرینی " در محل مرکز تربیت مربی سازمان فنی و حرفه ای کشور کلیک کنید.

 

آخرین خبرها

logo-white.png
اشتغال یکی از شاخص های مهم اقتصاد کلان است که برای دولت، بنگاه های اقتصادی و جامعه به عنوان یک عامل اقتصادی حائز اهمیت فراوان می باشد.
BMZ.png

اطلاعات

عضویت در خبرنامه

در جریان آخرین خبرهای ما قرار بگیرید

© All Rights Reserved | bbpiran 2020